Odvaděče parního kondenzátu Průmyslové armatury

 

Kulový kohout navařovací

redukovaný průtok

KATALOGOVÝ LIST KE STAŽENÍ

Ocelové kulové kohouty LD jsou uzavírací armatury konstruované pro dálkové a centrální vytápění, chlazení, výměníkové stanice, kotelny, rozvody páry, vody, olejů, ropovody a jiné průmyslové provozy. Kulové kohouty jsou podle typu použití vyráběny ve variantách: DN 15–800, PN 16/25/40, max. teplota 200 °C (pára 150°C). Připojení je možno volit závitové, navařovací či přírubové a to s redukovaným průtokem i plnoprůtočné typy. Ovládání je navrženo jak pro ruční použití pákou, tak pro mechanizovanou variantu.

Konstrukce a výroba

 Koule každého typu kulového kohoutu LD je uložena ve fluoroplastovém sedle se zdvojeným těsněním z fluorosiloxanového elastomeru.

Talířové pružiny na každé straně vstupu do ventilu, zajišťují pružinové předpětí sedla koule ventilu. Díky tomu kulové kohouty LD zachovávají perfektní těsnící vlastnosti v obou směrech.

Kompletace kulového kohoutu je prováděna metodou studeného lisování ovládací hřídele do příslušného otvoru v kouli ventilu, kde tato hřídel úměrně přesahuje rozměry vyfrézovaného otvoru, tím je zaručena vysoká pevnost spoje i při extrémních podmínkách a vysokém zatížení.

Promyšlená konstrukce a použití materiálů je nastaveno tak, aby u kohoutů při kontaktu s agresivním pracovním prostředím a kapalinami jako je ropa, ropné produkty, benzín a podobně, které jsou v uzavřeném prostoru (v tomto případě prostor mezi vnitřní částí těla ventilu a koulí), nemohlo dojít díky vysoké venkovní teplotě potrubí k negativnímu ovlivnění činnosti kulového kohoutu.

 

KOMO mark s.r.o.  |  Sabinova 154/6  |  721 00 Ostrava - Svinov

tel: +420 596 621 773  |  +420 596 621 375  |  email: komo@komo.cz

2011 © KOMO mark s.r.o.  |  Všechna práva vyhrazena