Odvaděče parního kondenzátu Průmyslové armatury

 

Kulový kohout pro podzemní instalaci

redukovaný i plný průtok

KATALOGOVÝ LIST KE STAŽENÍ (redukovaný průtok)
KATALOGOVÝ LIST KE STAŽENÍ (plný průtok)

Ocelové kulové kohouty LD jsou uzavírací armatury konstruované pro dálkové a centrální vytápění, chlazení, výměníkové stanice, kotelny, rozvody páry, vody, olejů, ropovody a jiné průmyslové provozy. Kulové kohouty jsou podle typu použití vyráběny ve variantách: DN 15–800, PN 16/25/40, max. teplota 200 °C (pára 150°C). Připojení je navařovací  a to pro typy s redukovaným průtokem i plnoprůtočné typy. Kulové kohouty pro použití pod zem  jsou dodávány bez izolace, s prodlouženou ovládací hřídelí a delšími navařovacími konci.

Ovládání:

  1. Klíčem
  2. Manuální převodovkou
  3. Elektrickým pohonem
  4. Pneumatickým pohonem
     POHONY KATALOGOVÝ LIST KE STAŽENÍ

Konstrukce a výroba

 Koule každého typu kulového kohoutu LD je uložena ve fluoroplastovém sedle se zdvojeným těsněním z fluorosiloxanového elastomeru.

Talířové pružiny na každé straně vstupu do ventilu, zajišťují pružinové předpětí sedla koule ventilu. Díky tomu kulové kohouty LD zachovávají perfektní těsnící vlastnosti v obou směrech.

Kompletace kulového kohoutu je prováděna metodou studeného lisování ovládací hřídele do příslušného otvoru v kouli ventilu, kde tato hřídel úměrně přesahuje rozměry vyfrézovaného otvoru, tím je zaručena vysoká pevnost spoje i při extrémních podmínkách a vysokém zatížení.

Promyšlená konstrukce a použití materiálů je nastaveno tak, aby u kohoutů při kontaktu s agresivním pracovním prostředím a kapalinami jako je ropa, ropné produkty, benzín a podobně, které jsou v uzavřeném prostoru (v tomto případě prostor mezi vnitřní částí těla ventilu a koulí), nemohlo dojít díky vysoké venkovní teplotě potrubí k negativnímu ovlivnění činnosti kulového kohoutu.

Typ s redukovaným průtokem

Typ plnoprůtočný

KOMO mark s.r.o.  |  Sabinova 154/6  |  721 00 Ostrava - Svinov

tel: +420 596 621 773  |  +420 596 621 375  |  email: komo@komo.cz

2011 © KOMO mark s.r.o.  |  Všechna práva vyhrazena